Skolyo Pilates

Skolyoz yani omurilik eğriliği, omurganın sağ veya sol olarak yana eğilmesidir ve sıklıkla kendi ekseni etrafında dönmesi de etki etmektedir. Omurga vücudumuzda önemli bir role sahiptir. Başı ve gövdeyi destekler ve dik duruşumuzu korumamızı sağlar. İdeal olarak omurga, arkadan bakıldığında düz olmalıdır. Skolyoz, omurganın tipik olarak bir “S” veya bir “C” şeklinde oluşum sergilemesidir. Eğri, omurganın değişen alanlarında görülebilir. Omurga normalde kavisli olduğunda, çevredeki kasların dengesizliğine neden olur.

Devamını Oku

Covid Salgını ve Reformer Pilates

Kanada’daki salgının başlangıcında COVID-19 teşhisi konan hasta 60 gün hastaneden kaldıktan taburcu olmuştu Bu hasta hepimizin hakkında çok şey duyduğu COVID-19 kabusu yaşadı. Koku ve tat alma duyusunu kaybetti; nefes almakta zorlandı ve yoğun bakım ünitesinde oksijen verildi; ağrılı, keskin bir öksürük yaşadı; ciğerleri kısmen çöktü; ve aylarca aile ve arkadaşlardan izole edilmiş, günde 12 saat yüzüstü pozisyonda tutuldu.

Devamını Oku

Kinesiotape Bantlama

Son zamanlarda sporcuların kol, bacak ve bel gibi vücutlarının değişik yerlerinde gördüğümüz, renkli bantlar, diğer bir deyişle Kinezyo bantlar, artık pek çok problemin tedavisinde ve desteklenmesinde kullanılmaya başlandı.

Devamını Oku
,

Fizyoterapist İle Pilates

Pi̇lates sporu oldukça hızlı sonuç alınabi̇len ancak yanlış ki̇şi̇lerle yapıldığında sakatlanmaya sebep olabi̇lecek bi̇r spor dalıdır. Bu yüzden alanında uzman fi̇zyoterapi̇stler i̇le pi̇lates yapılması sakatlanma i̇hti̇mali̇ni̇ ortadan kaldıracaktır. Kas ve i̇skelet problemleri̇nde uzman fi̇zyoterapi̇stleri̇mi̇z i̇le şi̇kayetleri̇ni̇zden kolayca kurtulabi̇li̇rsi̇ni̇z.

Klinik Pilates Nedir?

KLİNİK PİLATES, kişinin omurga sağlığını düzeltmek, kas iskelet sistemi ile ilgili hastalıklardan (skolyoz ve kifoz gibi omurga sorunları, kas spazmları, fibromiyalji, Devamını Oku

Hamile Pilatesi

Gebelik, kadının fiziksel, hormonal ve psikolojik açıdan birçok değişiklik yaşadığı uzun bir süreçtir. Gebelikte salgılanan bazı hormonlar ve büyüyen bebeğin ağırlığı, annenin kas ve iskelet sisteminde birtakım değişiklikler yaratır.

Devamını Oku

Manuel Terapi Nedir?

Fizyoterapistlerin ellerini kullanarak omurga kas ve iskelet sistemi üzerinde bir takım
manevra ve bükmeler yaparak uygulanan girişimlere manuel terapi denir.

Devamını Oku